BİZE YAZIN: info@animalcityvet.com

time

Çalışma Saatleri 08:00 - 21:00

phone

Telefon Dr. Mehmet Ali Türkyılmaz

Muayene, Teşhis ve Tedavi

İster bir rahatsızlık sebebiyle gelin isterseniz rutin sağlık kontrolü, minik dostunuza yapılan ilk işlem muayenedir. Minik dostunuzun sağlık problemi ne olursa olsun tüm vücut sistemleri klinik muayeneden geçirilmektedir. Bu esnada şikayetleriniz dinlenir ve hekimimiz tarafından size minik dostunuzun sağlığı ile ilgili sorular sorulur. Klinik muayene sonucunda gerekmesi halinde size tahlil veya tetkikler önerilebilir. Muayene bulgularına göre veya ilave olarak yapılan tahlil ve tetkik bulgularına göre kesin teşhis konulur ve tedavi yöntemine karar verilir.

Kliniğimizde hasta ve hasta sahibi odaklı yaklaşım uygulanmakta olup birden fazla tedavi seçeneği olması durumunda seçenekler hakkında bilgilendirilirsiniz. Hekimimiz tedavi yöntemi seçimini, minik dostunuzun tıbbi ihtiyaçlarının yanı sıra sizin beklentilerinizi de göz önünde bulundurarak yapar.

Çoğu kez tedavi kavramının ilaçlar ve ameliyattan ibaret olduğu düşünülür. Ancak ilaç uygulamaları süresince veya ameliyat sonrası süreçte diyet, egzersiz (ekstra egzersiz veya aksine hareketlerin kısıtlanması) ve çevresel faktörlerin düzenlenmesi gibi tedavi bileşenleri de bulunmaktadır. İlaçlar kadar önemli olan bu tedavi bileşenleri hakkında kliniğimizde eksiksiz bilgilendirilirsiniz.

Kliniğimizde kedi ve köpeğiniz için ayakta ve yatarak tedavi uygulanabilmektedir. Yatan hasta bölümümüzde havalandırma sistemimiz bulunmakta, sıcaklık ve nem kayıtları dijital olarak tutulmakta ve özel dezenfeksiyon protokolü uygulanmaktadır.

Minik dostunuzun sağlık durumunun yaşamı boyunca takip edilebilmesi için muayene, tahlil, tetkik ve tedavi kayıtlarını eksiksiz tutuyoruz. İstemeniz halinde kayıtlarımızı rapor olarak sunuyoruz. 

E-Bülten